Asset Publisher Asset Publisher

Wędkowanie w Nadleśnictwie Choczewo

Od 10 lat każdy chętny po wykupieniu zezwolenia może wędkować na jeziorze Choczewo

Nadleśnictwo Choczewo od 2003 roku prowadzi gospodarkę rybacką na jeziorze Choczewo. Jest ona ukierunkowana głównie na turystykę wędkarską.

Jezioro w całości okolone jest lasami porastającymi okoliczne, malownicze wzniesienia. Akwen charakteryzuje się  linowo – szczupakowym profilem i słynie z dużej ilości szczupaków, linów i leszczy. W celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń wędkarskich co roku prowadzone są intensywne zarybienia węgorzem, szczupakiem, linem i karpiem. Dają one istotne efekty zauważalne przez wędkarzy. Najlepsi i najwytrwalsi potrafią złowić 5 kilogramowe karpie i szczupaki zbliżające się do 10kg.

W 2005 roku wybudowano 3 pomosty dla wędkarzy, przy każdym w odległości kilkuset metrów zlokalizowany jest parking dla samochodów.

Nadleśnictwo Choczewo prowadzi gospodarkę rybacko - wędkarską  na podstawie operatu rybackiego, który został pozytywnie zaopiniowany przez Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Realizacja zadań wynikających z operatu rybackiego jest co trzy lata kontrolowana przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Kontrole takie odbyły się już dwukrotnie i za każdym razem, działania Nadleśnictwa Choczewo oceniono pozytywnie.

Jezioro objęte jest strefą ciszy - zakazane jest używanie silników spalinowych do łodzi wędkarskich.

Nadleśnictwo prowadzi CAŁODOBOWĄ sprzedaż zezwoleń wędkarskich w siedzibie nadleśnictwa.